Kategorie
Kawa Arabica – Niezwykły aromat

Kawa Arabica – Niezwykły aromat

Znakomita kawa Arabica wybierana jest każdego dnia przez miliony osób na całym świecie. Dlaczego? Co decyduje o jej niegasnącej popularności?

Kawa Arabica jest niezwykle popularna zarówno w Polsce, jak i na świecie. Jej uprawa stanowi aż 70 % globalnej produkcji. Ziarna rosną na krzewach, które osiągać mogą 5 metrów wysokości. Wymagają one jednak konkretnych warunków – zarówno jeśli chodzi o warunki pogodowe, jak i glebowe.

Pochodzi z Etiopii, od wieków znana jest jako gatunek niezwykle szlachetny. Uprawia się ją między innymi w Brazylii, Indiach, na Jawie, w Afryce Równikowej, na Karaibach oraz w Kolumbii.

Kawa Arabica

Kawa Arabica

Warto wiedzieć, jak wyglądają jej ziarna. Otóż Arabica ma je podłużne, w kolorze zielonkawym. Zawartość kofeiny zaś wynosi od 1 do 1,7 %.
Smakosze twierdzą, iż Arabica posiada dość delikatny smak, łagodny, bardzo aromatyczny. Określany bywa on niekiedy także jako wzbogacony czekoladową, orzechową czy korzenną, aksamitną nutą.

Wiele kupowanych przez nas kaw posiada na opakowaniu adnotację „100% Arabica”. Możemy wówczas liczyć na ich doskonałą jakość i szlachetny smak.
Zapewne nie wszyscy zdają sobie sprawę z faktu, iż Arabica uprawiana jest nie tylko w celach przemysłowych. Bywa, iż hoduje się ją w doniczkach jako roślinę ozdobną – ze względu na bardzo ładne owoce oraz białe kwiaty.

Arabica występuje aż w dwudziestu różnych odmianach, co bardzo cieszy jej fanów. Mogą oni bowiem testować różne jej smaki i aromaty.
Niezwykle szlachetną jej odmianą jest Arabica Excelso Kolumbia, charakteryzująca się doskonałym zrównoważeniem i głębią smaku. Jest jednocześnie najdroższa.

Arabica Kostaryka Tarazzu zaś jest dość mocna, pobudzająca, zawiera nutę orzechową. Arabica Etiopia Dijmah określana jest zaś jako odmiana o bardzo charakterystycznym, owocowo- winnym posmaku.

Jamajka Blue Montain natomiast charakteryzuje się delikatną, lekko wyczuwalną kwaskowatością. Arabica Nikaragua Superior z powodzeniem sprawdzi się zaś do przygotowania pysznego porannego espresso.

Na kupno kawy Arabica każdego dnia decydują się miliony osób. Słynie ona bowiem zarówno z niezwykłego smaku i aromatu, jak i właściwości pobudzających. Pijmy ją więc ze smakiem, pijmy na zdrowie!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *