Kategorie
Alternatywne sposoby parzenia kawy

Alternatywne sposoby parzenia kawy

Coraz większą popularność zdobywają alternatywne sposoby parzenia kawy. Warto zatem dowiedzieć się o nich czegoś więcej!

Metod parzenia kawy jest bardzo wiele. Tylko od naszych indywidualnych preferencji i możliwości zależy, którą wybierzemy. Coraz większą popularnością cieszą się jednak w ostatnich latach alternatywne sposoby parzenia kawy. Czas zatem je poznać!

Pierwszy z nich nosi nazwę aeropress (niektórzy nazywają go strzykawką). Znany jest od niedawna (od 2005 roku). Na czym polega ta nowatorska metoda? Otóż do urządzenia kształtem przypominającego strzykawkę wkładamy filtr, który następnie namaczamy. W dalszej kolejności wsypujemy kawę. Napar powstały w ten sposób wlewamy do filiżanek. Czy ten alternatywny sposób parzenia kawy wiąże się z dużymi kosztami? Na szczęście nie! Aeropress możemy zakupić już za 100 zł.

Alternatywne sposoby parzenia kawy

Alternatywne sposoby parzenia kawy

Kolejna nowatorska metoda przygotowania pysznego naparu to Chemex. Kawa uzyskana w ten sposób jest niezwykle łagodna i delikatna, przez niektórych porównywana nawet do herbaty. Jak działa Chemex? Filtr znajdujący się w nim przepłukujemy, następnie umieszczamy kawę i wlewamy wodę. Pamiętać jednak należy, by miała ona 94 stopnie, wówczas będziemy mogli przygotować fantastyczny napój. Temperatura wody może być nawet odrobinę niższa od zalecanej. Ważne jednak, by nie była wyższa. Z jakimi kosztami musimy liczyć się w przypadku tej metody? Chemex kosztuje mniej więcej 170 – 230 złotych.

Warto poznać także kolejną alternatywną metodę parzenia kawy. Jest to filtr zwany dripperem. Ten sposób nie wymaga on nas posiadania specjalistycznej wiedzy oraz skomplikowanych umiejętności. Wystarczy jedynie wyłożyć nasz dripper papierowym filtrem (zwilżonym uprzednio wodą). Następnie wsypujemy kawę i wlewamy wodę. Otrzymujemy w ten sposób przepyszny napar o dość wyrazistym smaku. Ile zapłacimy za to urządzenie? Cały zestaw to koszt w granicach 80 – 160 złotych.

Warto wypróbować alternatywne sposoby przygotowywania kawy. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się jej oryginalnym, niepowtarzalnym smakiem. Taka kawa nigdy nie jest nudna!

Odpowiedz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *